У PinchukArtCentre РОЗКАЗАЛИ ПРО профспілку (ВІДЕО, +ТЕКСТ)

0 1 129

Два місяці регулярних звернень та прохань про укладання трудового колективного договору у підсумку вилилися в страйк профкому медіаторів і працівників «ПінчукАртЦентру». Кажуть дуже скоро можуть опинитися без роботи. Себе порівнюють з пацюками, але на відміну від тварин — не біжать з корабля.  Іронічну алегорію про себе та інших учасників маніфесту нам пояснив один з його учасників на ім’я Максим: «Мені дуже подобається назва (пацюки — ред.), тому що вона походить від назви «ПінчукАртЦентру» — скорочено ПАЦ. Символізм ж бо у тому, що пацюки завжди приречені на виживання. Пацюки завжди їдять крихти, як і медіатори, яким дають маленьку зарплату».

Голова згадуваного профкому Анастасія Бондаренко більше години вела перемовини із керівництвом «ПінчукАртЦентру» в той час коли її колеги мокли під дощем біля входу до авторитетної мистецької резиденції.  Долучилися до протестної акції і більш досвідчені спілчани. Голова Всеукраїнської профспілки виробничників і підприємців Наталія Землянська пояснює — уряд в процесі лібералізації трудового законодавства не заважатиме роботодавцям нав’язувати працівникам короткострокові трудові угоди. Зрештою це може призвести до повного безправ’я останніх.

Наталія Землянська: Зараз ми можемо спостерігати те, що нам готує уряд Гончарука в особі Мілованова, за допомогою пані Третякової. Це стосується ультраліберального трудового законодавства. Той ж таки Мілованов зізнався про впровадження короткострокових трудових контрактів.  Водночас, ми бачимо, що вони вже «успішно» впроваджуються в життя в середмісті столиці. Саме тому дівчата з «ПінчукАртЦентру» і вийшли сьогодні на страйк. З ними вже декілька років на кожну експозицію укладали короткотермінові трудові контракти. Коли не було експозицій, то дівчата просто сиділи в резерві. Вони не знали чи буде в них робота чи ні. Це свідчення того, що на стабільність в майбутньому сподіватися їм було годі.

У підсумку протестна акція призвела до позитивного зрушення. Керівники «ПінчукАртЦентру» хоч і не вийшли поспілкуватися зі спілчанами, однак запевнили, що готові до діалогу. Переповідає Анастасія Бондаренко — голова мистецької профспілки центру:

Господи, да это же возможность прописать социальный пакет и какие-то гарантии!  При чем не в одностороннем порядке.

Зі свого боку Наталія Землянська зауважила, що принаймні в той час, коли триватимуть перемовини колективу із адміністрацією «ПінчукАртЦентру», дівчат не звільнять. Для них це збереження улюбленої роботи.

Наталія Землянська: Такий хоч і проміжний, але все ж таки результат, став логічним підсумком солідарних дій молодих людей. Задля захисту свої прав вони не побоялися піти проти монстру.

Комментарии
Загрузка...