Олександр Мороз припинив передвиборчу боротьбу, але не відмовився від політики

0 368

“Недоцільно продовжувати участь у кампанії, політичному фарсі, ніби змирившись із його суттю”, — пояснив Олександр Мороз свою заяву про відмову від участі у виборах президента й закликав українців не марнувати свій голос та проголосувати за свого обранця 31 березня.

Про деталі відмови Мороза від боротьби за місце президента України, а також про плани на вибори до Парламенту політик розповів в ексклюзивному інтерв’ю політологу Сергію Годному. Читайте далі.

 — До завершення виборчої кампанії залишилося буквально декілька днів. Який фінал очікує українців?

— Минулої суботи політрада партії, яка висунула мою кандидатуру на посаду президента проаналізувала хід виборчої кампанії, нашу участь у ній і прийшла до висновку про те, що сьогодні готується небувала за обсягами і цинічністю фальсифікація виборів. Вона спостерігається з боку різних кандидатів і не залишає надії на те, що це буде здійснено волевиявлення людей.

Варто зазначити, що українці звикли до того, що майже за 30 років не було жодного випадку покарання за порушення виборчого закону.  Тобто закон записаний, норми, які передбачають дотримання його, в тому законі визначені, але масові порушення, котрі були в Україні зафіксовані, ніколи не призвели до судового розслідування і до покарання тих, хто в тому винен. І це створило такий настрій серед людей: «Як не голосуй, як не ходи або не ходи, за тебе проголосують, або перепишуть протокол, або буде той, чи інший результат».

Коли ми бачимо суть того, що відбувається і реєстр виборців, який не відповідає фактичному стану населення в Україні неможливість голосувати багатьом групам представників України і тут, і закордоном. Тому політрада рекомендувала мені зняти свою кандидатуру. Я зважив на цю обставину і передав ЦВК свою заяву, в якій говориться, що актив партії вважає недоцільним продовжувати участь у цьому політичному фарсі, ніби змирившись із його суттю. Тому прошу не вважати мене з цього часу кандидатом на пост президента України.

— Ваше прізвище буде в бюлетені?

— Так, там всі будуть – 39.  Що це означає для людей, для виборців, в тому числі для тих, хто є моїми прихильниками? Ідіть на вибори. Ідіть на вибори і голосуйте по совісті. Так, як  вважаєте необхідним, бо як ви не підете, то тоді хтось за вас проголосує. Цього неможна допускати.

— Скажіть,  будь ласка, це ж не може бути кінець, кінець того шляху, який розпочали перед виборами?

— Ми, ідучи на вибори, найперше дали сигнал для суспільства про те, що партія існує. Партія дієздатна. Інша річ – ми проводили всю цю кампанію на громадських засадах. Тим не менше, це дало іще підстави запропонувати партію своєрідним консолідуючим  фрагментом для створення виборчої платформи для парламентських виборів. Платформи, яка буде відстоювати лівоцентристську ідеологію європейського типу і буде добиватися реалізації того, що ми писали у свій передвиборчій програмі — перетворення України на справді суверенну, демократичну, соціальну і правову державу так, як записано у першій статті Конституції. Ми також передбачили у квітні форум представників тих партій і громадських організацій, котрі підтримують такий напрямок розвитку політичної ситуації в Україні.

— З приводу об’єднання лівих.  Чи є у вас перелік тих організацій, з якими необхідно вести діалог і на яких просто не варто звертати увагу?  

— Ми вже проводимо діалоги та консультації. Більше того, на засіданні політради ми визначилися про необхідність розвитку політичної структури України з участю лівоцентристських сил. Безперечно необхідно вирівнювати баланс правих, які є сьогодні при владі. Тому ми передбачаємо, що платформа повинна будуватися із партій і громадських організацій які згодні з тим, що ми пропонуємо. Йдеться про соціалістичну партію, котру я створював у 1991-му році. Вона сьогодні не зареєстрована через маніпулювання з боку Міністерства юстиції. Попри це ми вже підписали політичну угоду, про те, що діємо спільно і тут, і на виборах. Далі мова йде про консультацію, яку ми провели з партією «Трибунал», яка об’єднує військових, колишніх АТОшників і громадські організації. Наприклад, нас підтримує ГО, яку очолює Костинський Михайло Борисович та організація представлена колишніми військовими.

Також ми нещодавно провели консультацію із Сергієм Капліним, котрий прийшов із пропозицією використати його політичну структуру.  

— На яких умовах ваша партія готова до об’єднання?

— Якщо є розуміння необхідності того, що ми відстоюємо. Це позаблоковий статус України, скликання європейської ради безпеки з питань співробітництва, якщо підтримують таку лінію в зовнішній політиці – тоді у нам є про що говорити. Якщо є розуміння того, що не можна перетворити землю в товар, якщо є розуміння потреби розвитку місцевого самоврядування, а не тієї вертикалі, котра довела вже сьогодні Україну до катастрофи.

У структурі самої платформи передбачається реалізація законодавчих наших ініціатив, в тому числі закон про вибори, про самоврядування, й інші речі, які перетворять людину в громадянина і дадуть їй перспективу самореалізації. Якщо  ми донесемо це до людей хоча б це, то я сподіваюся на те, що ми зможемо зайти впливовою фракцією  восени в Парламент і змінити ситуацію, бо та безнадія, котрою переймаються сьогодні люди, повинна бути закінчена. Інакше, ми втратимо державу.

Відеоверсію інтерв’ю дивіться тут.

Комментарии
Загрузка...